Hello

Squash – dlaczego warto grać w squash?

Czym jest squash?  

Dynamiczna gra rakietowa, gdzie zamiast siatki mamy ścianę, Uwielbiana przez biznesmenów i 90% psychopatów na filmach, W kółko odbijasz piłeczkę od ściany, tak mocno jak tylko dasz radę. Na korcie squash grają zwykle 2 osoby. Wystarczy powiedzieć, że magazyn Forbes – uznał tę grę za najzdrowszy sport świata.

Cena Squasha 

Bazując na naszym doświadczeniu, cena waha się od 30 do 70 złotych za godzinę, zależnie od godzin i polityki klubu. W internecie można też znaleźć kody zniżkowe, dzięki którym można grać jeszcze taniej.  Jeżeli posiadasz kartę Multisport Benefit lub OKSystem, otrzymasz dodatkowe 15 złotych zniżki na każdą grę w klubie.

Co oferuje Squash?

Rewelacyjny trening cardio,  spalający tony kalorii i kształtujący sylwetkę. Twoje buty będą piszczały na parkiecie od ciągłych  zmian kierunku biegu. Jest to najbardziej satysfakcjonujący dźwięk na świecie.

Jak to wygląda w praktyce? 

Dużo ciężej niż wygląda. Nawet dla początkujących – squash jest bardzo szybką grą. Gra jest tak dynamiczna, że mrugnięcie oka w niewłaściwym momencie może Cię pogrążyć. Na parkiecie kluczowe jest szybkie myślenie, reakcja oraz wybuchowość ruchów.  Co znaczy wybuchowe – dowiecie się dopiero na korcie gdy w ciągu pół sekundy, będziecie musieli przebyć 2 metry. Na początku, twoja uwaga powinna skupiać się na  trafieniu w piłkę we właściwym momencie, tak aby doleciała do przedniej ściany. Jak w każdym sporcie, z czasem coraz ważniejsze są inne czynniki. Kontrola gry poprzez przewidywanie zagrań przeciwnika. Dzięki temu, w końcu zaczynasz zdobywać punkty.

Najlepsze i najgorsze uczucie. 

Squash jest super rodzajem treningu, nawet gdy dopiero zaczynasz. Ciężko jednak pozbyć się wrażenia, że jest to sport dla terminatorów. To może być odpychające, zwłaszcza z perspektywy kobiet. Nic jednak nie sprawia takiej satysfakcji jak padnięcie na pufę po zakończonym treningu. Na początku konieczne będą przerwy między setami. Gdy przejdą Ci pierwsze zakwasy, szybko jednak wrócisz na kort. Squash jest zaraźliwy i uzależniający 🙂

Łatwy start – kupony zniżkowe

Dzięki GoSquash – możesz rozpocząć swoją przygodę już dzisiaj. Wystarczy że wykorzystasz specjalny kod zniżkowy na pierwszą grę. Nasza wyszukiwarka, pozwoli Ci znaleźć najbliższe korty w okolicy.

Czy warto?  200% 🙂

Search